Всеукраїнський осінній колоквіум школярів «Космос. Людина. Духовність»

10-12 жовтня 2018-го в Ужгороді на базі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді проходив Всеукраїнський осінній колоквіум школярів «Космос. Людина. Духовність».
Учасники колоквіуму обговорювали проблеми космосу, медико-біологічні та психологічні аспекти прихованих можливостей людського організму, поведінку людини в екстремальних умовах, письмові пам’ятки, теорії, наукові відкриття, що зберегли свою актуальність протягом віків та наукові тлумачення і вірогідності версій про можливу загибель людської цивілізації, космічну тематику в живописі, літературі, музиці.
У колоквіумі взяли участь команди з 11 областей України: Черкаської, Чернівецької, Вінницької, Київської, Закарпатської, Дніпропетровської, Житомирської, Полтавської, Сумської, Рівненської, Волинської.
Учнівські роботи оцінювало журі колоквіуму, серед яких були знані вчені та педагоги краю, співробітники Ужгородського національниого університету, Інституту електронної фізики НАН України, Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та Ужгородського коледжу мистецтв.
Чернівецьку область на Всеукраїнському колоквіумі з успіхом представили
Анастасія Артенюк, учениця 8 класу Чернівецької гімназії №2, член гуртка «Байт» Чернівецького ОЦ НТТУМ, яка виборала Диплом ІІ ступеня у секції «Суперкнига» і Софія Лис, учениця 8 класу Чернівецької гімназії №2, член гуртка «Байт» Чернівецького ОЦ НТТУМ, яка виборала Диплом ІІ ступеня «Краса врятує світ». Науковий керівник – Тетяна Спориніна, вчитель інформатики Чернівецької гімназії №2, керівник гуртка «Байт» Чернівецького ОЦ НТТУМ.
Школярі проходили різнопрофільне тестування, представляли свої наукові проекти у восьми секціях колоквіуму : «Космос у лабораторії», «Крізь простір і час», «Твої можливості, людино», «Українці в космосі», «Суперкнига», «Кінець світу», «Лицар духу», «Краса врятує світ».
Свій виступ Анастасія Артенюк і Софія Лис присвятили пам’яті Героя України Леоніда Каденюка. Леонід Каденюк вважав, що людина походить із Космосу, але Земля – ідеальне місце для життя : «Коли я уперше дивився на Землю з космосу і побачив тоненький блакитний шар атмосфери, що обіймає нашу планету, стало якось ніяково: невже у такому тоненькому шарі існує життя на нашій планеті?». Саме тому завжди потрібно пам’ятати про взаємозв’язок людини, природи, Всесвіту…