Вітаємо зі Всесвітнім днем дитини!

✅Сьогодні, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дитини.
?‍♂?‍♀Дитинство дуже короткий – до 18 років, але надзвичайно важливий період життя.
?У дитинстві формується базис подальшого життя.
?Кожен з нас пройшов через період дитинства.
?І сьогодні, передаючи естафету наступним поколінням, завданням нас, вже дорослих, є створення якнайкращих умов для дітей.
✅Символічно, що відзначення Всесвітнього дня дитини є 20 листопада.
60 років назад – 20.11.1959 – Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини
30 років назад – 20.11.1989 – Конвенцію ООН про права дитини.
✅Метою цих документів є захист прав дітей. І Декларація прав дитини, і Конвенція ООН про права дитини особливу увагу приділяють питанню освіти.
✅Позашкільна освіта як невід’ємний складник освіти виконує надзвичайно важливу місію освіти – забезпечує розвиток здібностей кожної дитини.
Надзвичайно важливо, що позашкільна освіта є в усіх розвинутих державах світу.
✅Декларація прав дитини
«Принцип 7
?Дитина має право на здобуття освіти, яка має бути безоплатною та обов’язковою, щонайменше на початкових рівнях. Дитині має надаватися освіта, яка сприятиме її загальному культурному розвитку і завдяки якій вона зможе, на основі рівності можливостей, розвинути свої здібності та особистий світогляд, а також усвідомити моральну та соціальну відповідальність і стати корисним членом суспільства.
?Найкраще забезпечення інтересів дитини має бути керівним принципом для тих, хто несе відповідальність за її освіту і навчання; насамперед таку відповідальність несуть її батьки.
?Дитині має бути забезпечена повна можливість відпочинку та ігор, спрямованих на цілі освіти; суспільство та органи публічної влади повинні докладати зусиль для сприяння реалізації зазначеного права».
?Від імені Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді вітаємо зі Всесвітнім днем дитини!