Відкрито літню школу юних техніків 2023 – 1 зміна “Космос”!

12 червня 2023 року розпочато роботу І зміни літньої школи «Юний технік» в комунальному закладі “Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді”.
Літо – період відпочинку школярів від уроків та домашніх завдань, але є місце, де вони із задоволенням поєднують відпочинок із заняттями улюбленою справою. Таким місцем цього літа став Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, на базі якого впродовж червня-липня працюватиме літня школа юних техніків.
Профільна літня школа забезпечує оптимальні умови для набуття вихованцями досвіду в самовизначенні та реалізації їх творчого потенціалу, розширення і поглиблення знань та умінь у технічній творчості, народознавстві та інших видах пізнавальної діяльності, використанні набутих навиків у процесі практичної діяльності.
Протягом тижня вихованці відвідають різні технічні гуртки, поринуть у світ Космосу в мобільному планетарії, ознайомляться з технологіями дизайну, графічного дизайну та художньої кераміки, власноруч проведуть цікаві фізичні досліди.
У І-й зміні активно працюватимуть та відпочиватимуть 30 вихованців до обіду (10.00 – 13.00) та 30 вихованців після обіду (14.00-17.00), віком від 6 до 13 років. Серед них 13 дітей ВПО. Заняття різнопланові, об’єднані тематикою «Космос», отже й назви загонів відповідають цій темі: «Зоряний шлях», «Сатурники», «Астероїд – Б 612», «Місячне сяйво», «Амонуси»,
Протягом першого дня вихованці школи ознайомились з будовою Сонячної системи, моделями літальних апаратів, конструювали та запускали моделі ракет, побудували транспортувальну платформу для космічної ракети з Lego Mindstorms, конструювали паперову ракету SpaceX Starship та пускову установку для неї з трубочки для соку, моделювали доставку ракети в зону запуску, запуск ракет та їх приземлення на Марс.
Малювали космічний простір, політ ракет, планети Сонячної системи в графічному редакторі Paint. Писали листа «Друже, я пишу тобі з космічної подорожі» в програмі Word. Складали командою стартову платформу для ракети з паперових стаканчиків.
Приміряли на себе костюм астронавта, який надали колеги Чернівецького центру юних техніків імені Леоніда Каденюка. А попереду ще більше цікавого….

заняття в “Літній школі юних техніків 2023”
Анімація, створена дітками. Науково-популярний мульфільм про Космос та сузір’я, за мотивами казки Софії Ісаєвої.

заняття в “Літній школі юних техніків 2023” гурток радіоелектронного конструюваання
заняття в “Літній школі юних техніків 2023” гурток радіоелектронного конструюваання