Ким працюватимуть сьогоднішні школярі через 20-30-50 років?

29 листопада 2018 року на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся обласний конкурс юних дизайнерів серед учнів закладів загальної середньої, позашкільної освіти.
Тема конкурсу, «Професія майбутнього», передбачала візуалізацію та розкриття головної ідеї, відтворення сюжетів з елементами вибраної професії, передачу головних її ознак шляхом будівництва моделі з будь-яких матеріалів та презентацію проекту безпосередньо на конкурсі. В якості робочого матеріалу можна було використовувати різні конструктори, матеріал для створення поверхонь (картон, мішковина, дерево та ін.), підсвітку, механізовані прилади тощо. При цьому необхідно було дотримуватися масштабу та пропорцій деталей. Обов’язковою умовою також було створення логотипу обраної професії за допомогою будь-якого графічного редактору або шляхом малювання на папері формату А3 та гармонійне поєднання кольорів.
У конкурсі брали участь учні 1-11 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти: Чернівецького МЦНТТУМ, Будинку творчості дітей та юнацтва, ЦЮТ ім. Л.К. Каденюка, Путильського РЦДЮТ, Хотинської ЗОШ, Новодністровського БДТ, Центру позашкілля Сокирянської міської ради, Кельменецького ліцею-опорного закладу, Товторівської ЗОШ Заставнівського району, Багринівської ЗОШ Глибоцький РБТДЮ.
До роботи долучалися і вчителі, і батьки. Для керівництва проектом визначався тренер, який координував роботу учнів і був відповідальним за реалізацію проекту. Тренер готував команду з 3-х осіб для презентації проекту. Працюючи над проектом, учасники конкурсу мали поєднати інтелектуальний та творчий розвиток з метою розширення власних знань про різні професії та спонукати одне одного мислити креативно, стимулювати спільний пізнавальний інтерес. Серед представлених на конкурсі проектів були: «Космічний дослідник», «Оператор машини часу», «Менеджер «Євродорінвест», «Оператор дронів», «Менеджер космотуризму», «Міський фермер», «Архітектура і ландшафтний дизайн», «Архітектура екожитла», «Модельєр» та інші.
Загальна оцінка проекту в цілому членами журі включала оцінку підготовлених наперед моделі та логотипу професії, а також усної презентації в день конкурсу.
У роботі журі конкурсу взяли участь старший науковий співробітник Чернівецької філії ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», кандидат історичних наук, доцент Дутчак Інна Григорівна, асистент кафедри містобудування та урбаністики факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ ім. Ю. Федьковича Овсієнко Ольга Віталіївна, викладач архітектурних дисциплін ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж» Палка Інна Орестівна.

Заступник директора з НВР І. Чернега