Змагання радіокерованих автомоделей в Чернівецькому ОЦНТТУМ

20 грудня на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді вперше були проведені відкриті обласні змагання з автомодельного спорту серед учнівської молоді в класі РЦБ (радіокеровані моделі).
Змагання проводяться з метою популяризації спортивно-технічних видів творчості, залучення учнівської молоді до автомоделювання, робототехніки, електроніки, створення і програмування роботизованих систем та привернення уваги до проблем безпеки на дорогах в ігровій формі
У змаганнях взяли участь 19 учасників – учні (вихованці) Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Чернівецького центру юних техніків ім. Л. Каденюка, Будинку творчості дітей та юнацтва м. Чернівці, гімназії №7, ЗОШ №39, ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж».
РЦБ – автомоделі на радіоуправлінні, придбані в магазині або виготовлені власноруч.
Змаганнях відбулись в особистій першості в етапах «драг рейсинг» (змагання на швидкість), «фігурне водіння», «ПДР» (правила дорожнього руху) та в абсолютному заліку.
В етапі «драг рейсингу» учасник повинен був якнайшвидше пройти трасу за три заїзди, з яких обирався найкращий результат.
В етапі «фігурне водіння» учасник повинен був за найменший час правильно пройти маршрут траси, при цьому не збити жодної фішки.
Переможець визначався за кращим результатом з двох спроб.
В етапі «ПДР» учасник мав 2 спроби, в яких, не зважаючи на час, повинен був пройти маршрут траси зі старту до фінішу не порушивши правил дорожнього руху та не збивши фішок. За кожну збиту фішку та за порушення ПДР учасник отримував штрафні секунди. Перемагав учасник з найменшим сумарним числом штрафних секунд.
Модель дорожнього руху була відтворена вихованцями гуртків робототехніки Чернівецького ОЦНТТУМ за допомогою автономних роботизованих макетів світлофора, пішохода, потяга та автомобіля на основі платформ LEGO та Arduino.
Переможці змагань нагороджені Кубками, грамотами та пам’ятними подарунками.