Юні програмісти Буковини змагались на конкурсі “Інформатик”

20 грудня у Чернівецькому обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся відкритий обласний конкурс на кращу комп’ютерну програму серед школярів «Інформатик»(юних Веб-дизайнерів та користувачів ПК). 

У конкурсі прийняли участь 32 учасника з: Кіцманського, Кельменецького, Глибоцького, Новоселицького, Заставнівського, Сокирянського, Путильського, Герцаївського, Вижницького районів та міста Чернівці.

Урочисте відкриття конкурсу розпочав Петро Денисович Плешко, директор Чернівецького ОЦНТТУМ.

Він проаналізував потребу у спеціалістах в сфері програмування та побажав: “Ви всі безперечно вже переможці у своїх районах, а сьогодні ми визначимо найкращих з кращих. То ж бажаю вам плідної роботи і наснаги. А також отримати тільки гарні враження після конкурсу. Адже ви саме на ваші плечі лягає завдання розбудови та розвитку нашої України”.

Конкурсанти змагались у трьох номінаціях: “Веб-дизайн”, “Програмування”, “Користувачі ПК”. У першій номінації, в рамках національно-патріотичного виховання, завданням було розробка сайту “Люди свободи”. Інформаційний ресурс містить інформацію про людей, які своєю працею та боротьбою в минулому столітті зробили можливим відновлення незалежності України.
У номінації “Програмування” стояла задача розв’язку 6 задач: визначення ваги звірів, перетворення ряду чисел, розрахунок: знижок у супермаркеті, потреб шкільної їдальні, роботи годинника та прохідність шафи у двері.

Користувачі персональним комп’ютером створили презентацію «Найди вірну відповідь», довідник “Пори року”, засобами Microsoft Excel оформили спрощену форму  шкільного журналу.

За результатами роботи журі переможцями стали:

Номінація “Веб-дизайн”: Тимчук Владислав, учень Шебутинецького НВК Сокирянського району, керівник Тимчук В. О. ;

Номінація “Програміст”: Іщенко Іван, вихованець Чернівецького міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, учень Ліцею №1. Керівник Брозинська К. М.
Номінація “Користувачі ПК”: Антемюк Василь, учень Селятинської ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів. Керівник Гайдеєв С. Г.