Вітаємо команду Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості української молоді, яка виборола ІІІ місце у Всеукраїнських змаганнях «Роботрафік 2019»

22 лютого 2019 року на базі НВК №141 «ОРТ» м. Києва пройшли Всеукраїнські змагання «Роботрафік 2019». Від Чернівецької області у змаганнях взяли участь 3 команди:
– команда «REX» Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості української молоді;
– команда «Brainbuster» ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж»;
– команда «Roboteens» з Чернівецької спеціалізованої школи «ОРТ».
Вперше у цих змаганнях брала участь команда «REX» Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості української молоді у складі:
– Корбут Михайло, вихованець гуртка «Основи робототехніки» ЧОЦ НТТУМ, учень Чернівецького міського ліцею №1;
– Орєшин Олег, вихованець гуртка «Основи робототехніки» ЧОЦ НТТУМ, студент ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж».
Готували команду до змагань Денис Кондрюк, кандидат фіз-мат наук, заввідділу, керівник гуртків «Основи робототехніки», Василь Нагорний керівник гуртків «Основи схемотехніки» та Віктор Токарюк, керівник гуртків «Автотрасового моделювання» Чернівецького ОЦ НТТУМ.
Метою змагань є популяризація науково-технічної творчості учнів, виховання в дітях почуття відповідальності на дорозі (що є доволі актуальним сьогодні в нашій державі). Фактично учасники змагань у формі гри вивчають правила дорожнього руху, навчаються моделювати деталі та розуміти їх призначення, створювати моделі автомобілів та програмувати їх.
В цьогорічному «Роботрафіку» взяло участь 16 команд з усієї України по 3 учасники до 18 років у кожній. Команди були попередньо відібрані на регіональних етапах змагання. Змагання складалися з 5 етапів:
– рух моделі робоавтомобіля по міській трасі з дотриманням правил дорожнього руху
– рух з максимальною швидкістю по гоночній трасі
– конкурс інженерних пропозицій щодо підвищення безпеки транспортного руху
– тест з правил дорожнього руху
– створення тривимірних вузлів автомобіля в системах інженерного проектування (CAD-система)
Виступи команд оцінювало компетентне жюрі, спеціалісти у своїх галузях.
До початку конкурсу учасники мали створити творчі проекти з безпеки дорожнього руху. Ідеї мали бути оригінальними, ефективними у рішенні обраної проблеми та практичними – саме за такими критеріями судді й оцінювали творчі рішення учасників. Також при нарахуванні балів враховувалася презентація проекту. Організатори вважають, що такий конкурс – чудова можливість відкрити дійсно цікаві й оригінальні ідеї, які можна буде втілити у майбутньому та які зроблять наше життя кращим.
Одночасно з захистом проектів із безпеки дорожнього руху відбувався захист проектів з 3D моделювання. Учасники мали створити макет інжектора автомобіля в CAD-системі. На цьому етапі змагань судді оцінювали якість моделі, вміння конкурсантів працювати в системі автоматичного проектування, те, наскільки учасники розуміють принцип роботи цього механізму.
Після захисту проектів на учасників чекали змагання на трасах. Спершу конкурсанти мали довести, що їхні транспортні засоби можуть рухатися міськими дорогами згідно з правилами дорожнього руху. Тобто автомобілі мали зупинятися на червоне світло світлофора, при появі пішохода на дорозі або ж іншого автомобіля, дотримуватися безпечної дистанції, враховуючи дорожню розмітку й дорожніх знаків. Переможцем вважають ту команду, яка набрала меншу кількість штрафних балів.
При завершенні цього етапу автомобілі відправилися на гоночну трасу. Тут все до смішного просто: хто першим подолав лінію фінішу, той і переміг. На обох трасах одночасно між собою змагаються два автомобілі. Під час заїздів учасникам дають дві спроби. В змаганнях враховується результат кращого з них.
Завершальним етапом змагань був тест на знання ПДР. Тест містив 20 запитань. За правильну відповідь на кожне запитання нараховувалося 2 бали. Логічно, що перемогла та команда, яка відповіла на більшу кількість запитань правильно.
Команда «REX» Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості української молоді виборола ІІІ місце в категорії «Підвищення безпеки дорожнього руху».
Команда «Brainbuster» ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж» посіла ІІ місце в категорії «Тривимірне моделювання у CAD-системі».
Команда «Roboteens» Чернівецької спеціалізованої школи «ОРТ» №41 виборола ІІ місце в абсолютному заліку.
Учасники команд та керівники у процесі підготовки та безпосередньо змагань набули позитивних емоцій, цікавого досвіду, не шкодували сил та часу для досягнення успіху.