27 лютого 2019 року на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбулось колоритне та яскраве свято – обласна виставка-конкурс української декоративної творчості.
Метою виставки-конкурсу є розширення знань дітей про українські традиційні ремесла та тенденції їх розвитку, родинне виховання, розвиток фантазії та творчого мислення, виховання любові до рідного краю, до українських народних традицій та звичаїв, пошани до оберегу, як національної відзнаки, здатності осмислити роль та значення традицій у житті людини. відродження, збереження звичаїв українського народу у сфері декоративно-ужиткового мистецтва, сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого і духовного розвитку, виявлення і підтримки талановитої та обдарованої учнівської молоді.
У заході прийняли участь 79 учнів (вихованців) закладів загальної середньої, позашкільної освіти Чернівецької області.
Учасники представляли роботи у номінаціях:
1. «Українська кераміка»;
2. «Обрядовий рушник»
3. «Традиційне ліжникарство, ткацтво»;
4. «Буковинський костюм».
Виставку-конкурс проведено у вигляді фестивалю, під час якого учасники представляли відповідно до обраної номінації два зразки робіт – один в автентичному виконанні та один сучасний та провели пошукову роботу, в якій досліджувався зразок, який представляв учасник, його особливості, призначення, зразки, схеми виготовлення.
При підготовці до заходу колективи провели величезну та цікаву роботу – знаходили у музеях, приватних колекціях, бабусиних та прабабусиних скринях рушники, керамічний посуд, ткані вироби, вишиті сорочки, національні костюми, досліджували зміни, які відбувались протягом зміни поколінь, особливості форм, кольорів та орнаментів, які притаманні різним регіонам України та Буковини. Учасники також досліджували певні обряди та традиції, в яких використовувались ці вироби. А набуті знання використали при презентації робіт, яка була проведена у цікавій театралізованій формі.
Кожен учасник запропонував цікаві ідеї, щодо використання традиційних ремесел у сучасному житті.
Велика подяка учасникам, батькам, керівникам гуртків, вчителям, всім, хто сьогодні з великою любов’ю долучається до розвитку і підтримки української національної культури та збагачення духовності підростаючого покоління!