26 травня 2019 року на Соборній площі м. Чернівців в рамках Всеукраїнського фестивалю STEM-освіти (наказ ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 04.02.2019 №9) відбувся ІV-й обласний STEM-фестиваль науки і техніки «Технофест – 2019» (далі – Фестиваль).
Організаторами Фестивалю були Департамент освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації та Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді. Проект організовувався за сприяння Управління молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації, Чернівецької філії Інституту модернізації змісту освіти МОН України, ГО «Наукові пікніки у Чернівцях»
Україна завжди вважалась науковою і високотехнологічною державою. Сьогодні Україні потрібна молодь, яка володіє знаннями з точних наук, здатна працювати із сучасним обладнанням. Саме тому головною метою природничо-математичного напряму освіти є формування інженерно-технічного потенціалу дітей та молоді, підготовка спеціалістів з сучасним інженерним мисленням та здатних вирішувати надскладні задачі.
Головна ідея та мета Фестивалю – переконати якомога більше людей у тому, що розумному суспільству необхідні технічні науки, які можуть бути доступними і цікавими. А ще — навчити педагогів і батьків не тільки подавати теорію, а захоплювати, розважати, розкривати таємниці фізики, хімії, біології та інших наук для дітей і молоді, використовуючи для цього навіть підручні матеріали.
Фестиваль науки і техніки проводиться у форматі «Наукового пікніка». Про формат «Наукових пікніків» досить просто здогадатись із назви. Пікніки, тому що вони проходять на свіжому повітрі, на центральних площах та в парках міст. Ідея у тому, що наука навколо нас і до неї можна доторкнутись.
«Наукові пікніки» вже багато років проводяться в Польщі. Там їх організовує Центр науки Коперника і Польське радіо. Вони починали з кількох наметів в центрі міста, а тепер це величезний фестиваль світового масштабу на стадіоні у Варшаві. Найближчими до нас містами в Україні, де проводяться подібні заходи є Львів і Тернопіль.
Протягом дня в імпровізованих лабораторіях просто неба керівники технічних гуртків, їх вихованці, молоді науковці, студенти і аспіранти будуть проводити цікаві досліди, наочні демонстрації різноманітних законів фізики, хімії та математики, а також демонструвати виставку дитячої технічної творчості. Усі охочі будуть мати унікальну нагоду не лише спостерігати за перебігом експериментів, а і виконати їх особисто, дізнатись про незвичайні властивості речовин, які ми щодня використовуємо у побуті.
Ви також зможете поринути у світ підводного міста, відчути себе поселенцем на Марсі, побачити, як працюють Дністровська ГЕС та ГАЕС, як добувають корисні копалина на Місяці.
Здійснити подорож за межі Сонячної системи та навіть нашої Галактики, поринути у глибини Всесвіту, можна буде у мобільному планетарії.
У сучасному світі розвитку інноваційних технологій кожний майбутній фахівець технічної галузі має знати основи робототехніки. Адже вона вже сьогодні присутня у повсякденному житті молоді.
Вихованці гуртків робототехніки продемонструють сучасне високотехнологічне обладнання, проекти по використанню роботів у житті людини, проведуть змагання автономних робоавтомобілів, збудованих на платформах Lego та Arduino. Відвідувачі Фестивалю навіть зможуть спробувати самостійно їх конструювати та програмувати.
Вихованці авіамодельних гуртків презентуватимуть моделі безпілотних літальних апаратів та обладнання для їх керування.
На мінітрасі відбудуться перегони трасових автомоделей, виготовлених гуртківцями.
Справжнє свято науки і техніки у форматі «Наукового пікніку» стало можливим завдяки активній співпраці загальноосвітніх, позашкільних та вищих навчальних закладів м. Чернівців та представників з «Центру науки Тернополя»
У Фестивалі прийняли участь близько 300 вихованців науково-технічних гуртків, а також студенти, аспіранти та викладачі вищих навчальних закладів Чернівецької області і, звичайно необмежена кількість гостей Фестивалю.