Обласний конкурс юних програмістів «Байт» 2018

На базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді 25 жовтня 2018 року проведено обласний конкурс “Байт” на кращу комп’ютерну програму серед учнів загальних середніх та позашкільних освітніх закладів віком до 14 років.
В фінальному турі Конкурсу “Байт” взяли участь 53 вихованці гуртків інформаційних технологій обласного та міського центрів науково-технічної творчості учнівської молоді, збірна команда м. Чернівців (гімн.№1, №2, ЗОШ №11, №19, №24, №28, №41), команди з усіх районів області, окремих ОТГ, які були переможцями районних етапів конкурсу.
В рамках конкурсу відбулися змагання в чотирьох секціях:
– ігрові програми – створення анімації з використанням графічних можливостей мови програмування Pascal та середовищі Scratch
– графічний редактор Paint – відтворення запропонованого графічного малюнку і розфарбування його на власний розсуд з додавання креативної назви;

Відповідно до Положення, кожний учасник конкурсу представив домашню роботу в тій секції, в якій працював на конкурсі, а саме:
– створення анімації з використанням графічних можливостей мови програмування Pascal та Scratch – політ двох повітряних куль (траєктрія польоту на власний розсуд);
– графічний редактор (Paint) один малюнок – соціальний плакат – на тему “Брати наші менші”;
– навчально-демонстраційні програми (Power Point) творчий проект на тему “ Мої захоплення, хобі! ”.
Переможці конкурсу визначалися за сумою балів домашнього та конкурсного завдань, перевага надавалась роботі виконаній під час конкурсу.
При виконанні конкурсних завдань учасники продемонстрували високий рівень теоретичних знань з основ інформаційних технологій, алгоритмічного мислення, володіння мовою програмування, а також естетичний смак, знання кольорової палітри та художню майстерність.
Переможці нагороджені Грамотами Департаменту освіти і науки відповідних ступенів. Найкращі з них
– в секції “Програмування” Паскаль:
– Лукович Олег, учень Чернівецької ЗОШ №24. Керівник гуртка Брозинська К.М.;
– в секції “Програмування” Скретч:
– Томашевський Максим, учень Новодністровської гімназії №2. Керівник гуртка Муляр З.І.;
в секції “Графічний редактор Paint ”:
– Ровецька Каріна, вихованка Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Керівник гуртка Раца Олена Анатоліївна;
– Марчук Дмитро, Чернівецька ЗОШ №19, Гавлюк Наталія Миколаївна;
в секції “Навчально-демонстраційні програми Power Point ”:
– Бреник Максим, учень гімназії №1 м.Чернівців. Керівник гуртка Македонська Анжела В’ячеславівна.
Учасники конкурсу відвідали в обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді Музей цікавої науки і техніки.
Для керівників команд було проведено майстер-клас «Побудова та програмування роботів» під керівництвом керівника гуртків «Основи робототехніки» кандидата фізико-математичних наук Кондрюка Д.В..