ХVІ-й міжрегіональний фото-, кінофестиваль учнівської та студентської молоді «Осінні барви Буковини»

Цієї романтичної пори, коли українська земля вбирається у виткані золотом шати, вдихає духмяний аромат щедрих осінніх дарів, наспівуючи ліричну мелодію вальсуючого листя, вже традиційно, на теренах Чернівецької області 9-12 жовтня відбувся
Участь у Фестивалі взяли 35 команд юних фото, кіноаматорів з; Чернівецької, Івано-Франківської, Полтавської, Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської, Вінницької, Хмельницької, Черкаської областей, міста Києва. Республіки Польща. Міста Молодечне Білорусі.
Організаторами Фестивалю «Осінні барви Буковини» є Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації та Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді. Проект реалізується за сприяння Управління молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації, Чернівецької філії державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Громадського об’єднання «Дорогою добра».
Урочисте відкриття Фестивалю відбулось в Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання «Юність Буковини». У відкритті Фестивалю взяли участь:
Анжела ДЯКОВА – в.о. заступника голови Чернівецької ОДА – директор Департаменту фінансів;
Лілія БУРЧЕНКО – заступник начальника управління освіти і науки, начальник відділу професійної освіти та ліцензування Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА;
Богдан ВІТОВСЬКИЙ – начальник управління молоді і спорту Чернівецької ОДА;
Петро ПЛЕШКО – директор Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді;
Інна ДУТЧАК – старший науковий співробітник Чернівецької філії державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»
Роман ПАЗЮК – асистент кафедри журналістики Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича;
Сергій АХРЕМЕНКО – член Національної фото-спілки художників України, призер ІІ національної фотопремії «Кращий фотограф року 2013»;
Іванна ГЕРАСИМЧУК, акторка, фотомодель, художниця.
Урочисте відкриття стало справжнім святом, завдяки виступам чудових творчих колективів Центру «Юність Буковини».
Але Фестиваль – це не тільки свято, а ще й напружена робота учасників. Адже за три дні вони мали виконати творче завдання та представити свої фото-, і кінороботи, відзняті у бліц-турі, на розсуд професійного журі.
У 2-й день Фестивалю учасники побували на Гуцульщині, де познайомились з місцевими звичаями та традиціями, дізнались багато цікавого та відчули місцевий колорит.
3-й день Фестивалю був сповнений адреналіну та нових вражень. Юні фото-, кіноаматори піднялись на одну із найвищих вершин буковинських Карпат – на гору Томнатик де з 1960-х аж до середини 1990-х років працювала секретна радіолокаційна станція «Памір». Секретний військовий об’єкт розміщувався на висоті 1565 метрів у горах не просто так. Поблизу проходить кордон із Румунією. У розпал «холодної війни» із західним світом СРСР збудував військову станцію, котра повинна була забезпечувати радіолокацію величезної території – від турецького узбережжя до Балтійського моря.
Сьогодні це вже один з туристичних об’єктів. Учасники Фестивалю були вражені, побачивши 5 білих куполів, наче грибочки на горі.
Вечорами на туристичній базі «Над Черемошем» ( м. Вижниця), де було організовано проживання учасників, відбувались майстер-класи та напружена робота «нічних студій». Адже з безлічі відзнятих матеріалів треба було відібрати роботи на конкурс.
Велика подяка від організаторів та учасників Фестивалю всім, хто долучився до його проведення, а саме: Марії ТКАЧУК, директору бази відпочинку «Над Черемошем», ПП Олександру ЗАПУХЛЯКУ, fasty food «Аппеті», ПАТ «Чернівецький хлібокомбінат», Чернівецькому вищому комерційному училищу КНТЕУ.