Чернівецькі радіоаматори перші, хто зв’язався з Північним полюсом

Можливість передачі мови і музики на великій відстані, при допомозі радіохвиль, було в свій час великим чудом. Сьогодні ми вже звикли до радіоприймача і телевізора, але люди старшого покоління з величезним задоволенням згадують період 1925-1930 роки, коли вони, одягаючи головні телефони, чекали на можливість почути далеку мову або музику.
У 1925 році Міжнародний електротехнічний союз в Парижі затвердив 18 квітня Днем радіоаматора. Це свято всіх фанатів радіотехніки та радіоелектроніки. Вони самі собі в більшості випадків конструктори, експлуатаційники, перші, хто проглядали стежки в діапазонах коротких (10м-160м) та ультракоротких хвиль (6м-0,1м) в області розробки радіоелектронної апаратури та антенних пристроїв для них.
В Чернівецькій області існує «Громадська Ліга радіоаматорів Буковини», яка входять до Ліги радіоаматорів України. Ці громадські організації проводять обласні, всеукраїнські та міжнародні змагання радіоаматорів в області коротких та ультракоротких хвиль.
У 1928 році їхні попередники врятували експедицію Нобеля до Північного полюса.

А  радіоаматори Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді  були в числі перших,  хто  в 1980 р. зв’язався з експедицією газети «Комсомольська правда» до Північного полюса. Ця радіостанція і досі знаходиться в стінах Центру.
Вже більше тридцяти років під керівництвом радіоаматора (позивний UT1YN) Нікуліци Василя Георгійовича в Чернівецькому обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді  працює гурток «Радіотехніка». Радіотехнічний гурток розпочав свою роботу  при обласні станції юних техніків у квітні 1944 році .

В ньому вивчають основи радіотехніки та електротехніки, створюють прості та складні конструкції радіоелектронного спрямування. Вчаться розробляти друковані плат за допомогою комп’ютерних технологій, які використовують при конструюванні електронних приладів.
Для багатьох вихованців навчання та виховання  в радіотехнічному гуртку в майбутньому стає професією.