Звіти

Звіт форма 1-ПЗ на 01 січня 2022р. Комунального закладу «Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді»

Звіт про діяльність Комунального закладу «Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» за 2021 рік

Звіт про виконання у 2021 року Плану заходів щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки 2021р. Комунального закладу «Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді»

Звіт форма 1-ПЗ на 01 січня 2021р. Комунального закладу «Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді»

Звіт про діяльність Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді за 2020 рік

Звіт форма 1-ПЗ на 01 січня 2020р. Комунального закладу «Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді»

Звіт про діяльність Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді за 2019 рік

Звіт форма 1-ПЗ на 01 січня 2019р. Комунального закладу «Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді»

Звіт про діяльність Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді за 2017/2018н. р.

Звіт форма 1-ПЗ на 01 січня 2018р. Комунального закладу «Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді»

Звіт про діяльність Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді за 2016/2017н. р.

Звіт про діяльність

Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості

учнівської молоді

за 2016р.

Дитяча технічна творчість – унікальна ланка, яка потребує не лише універсальних технічних знань, але також багато наполегливості і терпіння у досягненні мети. Діяльність Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді забезпечує набуття вихованцями техніко-технологічних умінь та навичок, розширення наукового світогляду, підготовку до активної науково-дослідної роботи, оволодіння сучасною технікою та технологіями. В основу власної моделі життєдіяльності Центру закладені інтеграції змісту, форм і методів навчально-виховної роботи й створення креативного освітнього простору та комфортного позашкільного соціуму для учнівської молоді Чернівецької області. Перш за все це збереження основних напрямів науково-технічної творчості та вдосконалення змісту навчально-виховної роботи з метою забезпечення права вільного вибору дітьми виду діяльності та отримання ними якісної позашкільної освіти.

Станом на 01 грудня 2016 року в обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді працює 49 гуртків: початково-технічного моделювання, спортивно-технічні, предметно-технічні, інформаційних технологій, винахідництва, фото, дизайну. В них навчається 686 вихованців.

Реалізуючи завдання створення системи ефективної діяльності обласного центру як базового закладу науково-технічного профілю позашкільної освіти області Центр координує роботу гуртків технічного спрямування у комплексних позашкільних закладах районів.

З метою популяризації науково-технічної творчості, пошуку та підтримки обдарованих дітей на базі Центру проводяться різноманітні конкурси, змагання, конференції, виставки, фестивалі, круглі столи, майстер-класи.

У 2016 році було проведено 23 обласних заходи, в яких прийняли участь 1689 школярів області.

Найбільш масовими за кількістю учасників залишаються обласні конкурси з інформаційних технологій, початкового технічного моделювання, конкурси художньо-технічного напряму та виставки.

Вперше у 2016 році започатковано проведення обласного конкурсу юних винахідників і раціоналізаторів, а у змаганнях з початкового технічного моделювання введено додаткові напрямки: судномоделювання (учасники виготовляли модель вітрильника і проводили її випробування у басейні) та моделювання транспортної техніки за допомогою конструктора Лего.

З метою активізації використання інформаційних технологій проведено інтерактивні конкурси (фотоконкурс «Моя Буковина» та конкурс електронних листівок «Мистецтво комп’ютерної графіки»).

Національно-патріотичне виховання молоді сьогодні найбільш відповідає потребам відродження України. Одним із принципів національно-патріотичного виховання є культурно-відповідність виховання - органічний зв’язок з історією народу, його мовою, культурними і побутовими традиціями, з народним мистецтвом, ремеслами і промислами... Саме з такою метою 24 лютого на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді було проведено обласний фестиваль-конкурс української декоративної творчості. Завданням учасників Фестивалю було прикрасити карту України штучними квітами, виготовленими власноруч у різних техніках та презентувати свої вироби за допомогою легенд, віршів, пісень, пов’язаних з історією нашої країни.

Вперше у Чернівцях у Центральному парку культури і відпочинку  ім. Т.Г.Шевченка відбувся обласний Фестиваль науки і техніки «Технофест – 2016». Організатором та координатором Фестивалю був Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді. Справжнє свято науки і техніки у форматі Наукового пікніку стало можливим завдяки активній співпраці загальноосвітніх, позашкільних та вищих навчальних закладів м. Чернівців та області. Учасниками Фестивалю стали близько 300 вихованців науково-технічних гуртків, а також студенти, аспіранти та викладачі вищих навчальних закладів м. Чернівців – Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук (кафедри фізики твердого тіла, кореляційної оптики, термоелектрики та медичної фізики), Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Чернівецького індустріального коледжу і Чернівецького коледжу будівництва та архітектури Львівського національного аграрного університету, навчального центру робототехнiки «Ботеон Education».

Переможці обласних заходів гідно представляють Чернівецьку область на Всеукраїнському рівні.

У 2016 році 87 вихованців Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді прийняли участь у 13 Всеукраїнських заходах з технічної творчості.

Із них 71 нагороджені Грамотами та Дипломами:

  • за І місце – 18 учасників,
  • ІІ місце – 26 учасників,
  • ІІІ місце – 27 учасник.

Найвагоміші результати в 2015/2016 навчальному році здобули вихованці гуртків спортивно-технічного напряму (картингісти – 52 нагороди, трасового автомоделювання – 10 нагород, судномоделювання - 2). У цьому навчальному році вони взяли участь у 8-ми видах змагань: Чемпіонатах та Кубках України з картингу, автомодельного та судномодельного спорту, які проводилися відповідно до календарних планів Федерацій та наказу Міністерства освіти і науки України від 25.12.2015 № 1360 «Про затвердження Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2016 рік (за основними напрямами позашкільної освіти).

Роботи вихованців Центру нагороджені Дипломами переможців Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!” та конкурсі робіт юних фотоаматорів “Моя Україно!”. Також вихованці гуртка кераміки взяли участь у Міжнародному проекті “Жирафа Рафа” в номінації “Найкраща ялинкова прикраса”. Юні фотографи та вихованці гуртка кераміки вибороли  Диплом ІІІ ступеня у 44 Міжнародній виставці художніх творів дітей Лідіце - 2016 на тему «Школа? Освіта!" та Диплом ІІ ступеня у Всеукраїнській виставці-конкурсі робіт юних фотоаматорів “Моя Україно!”

У Фіналі Всеукраїнського конкурсу «Мирний космос» серед учнів та студентів, який проводить Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я» вихованці гуртків інформаційних технологій вибороли Диплом І ступеня.

Вихованка гуртка «Юні користувачі персонального комп’ютера» Фесик Люба перемогла в обласному етапі ІХ Міжнародного екологічного конкурсу валеологічної спрямованості «Смачно, корисно, барвисто» під гаслом «Наше здоров’я з садів, городів, ланів і лук», підготувавши мультимедійну презентацію на тему: «Прянощі на кухні».

В рамках Всеукраїнського фестивалю з робототехніки Robotica 2016 команда Центру прийняла участь у Всеукраїнському дитячому архітектурному конкурсі «Світ розваг, пізнання та відкриттів», який відбувався 15-16 травня у м. Києві в Палаці спорту. У конкурсі взяли участь 35 команд загальноосвітніх та позашкільних закладів України. Юні техніки презентувала проект «Парк зимових розваг» і перемогли в номінації «Найкраща презентація проекту». Вихованці гуртка «Основи робототехніки» вперше прийняли участь у Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки у змаганні автономних роботів «Сумо» з конструктора Лего. Вихованець Корбут Михайло виборов ІІ місце.

Великим стимулом для наших вихованців вважаємо можливість направити кращих із них на оздоровлення та відпочинок у профільну зміну юних техніків до позашкільного оздоровчо-виховного закладу «Лунка» Сторожинецького р-ну. З 1 по 21 червня 2016 року в таборі перебували 142 вихованці технічних гуртків. Під час роботи профільної зміни працювали гуртки: авіамоделювання, судномоделювання, початкового технічного моделювання, юних дизайнерів, фотоаматорів.

У роботі з кадрами методистами закладу широко використовуються інформаційно-комунікаційні технології, Інтернет-ресурси. З метою підвищення професійного рівня, творчої активності педагогів районних позашкільних навчальних закладів та залучення їх до вирішення проблем удосконалення навчально-виховного процесу у гуртках обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді проведено 2 обласних семінари-практикуми:

  • керівників позашкільних навчальних закладів з проблеми «Сучасні інновації в роботі керівника позашкільного навчального закладу».
  • керівників гуртків народних ремесел з проблеми «Національно – патріотичне виховання школярів у процесі навчально–пізнавальної діяльності в гуртках народних ремесел» на базі навчальних закладів Путильського району.

З метою ознайомлення з діяльністю обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді  Центр відвідали депутати обласної ради Гешко Іван, Чорней Михайло, Чернівчан Василь та Поклітар Ростислав. Гостям було презентовано всі напрями діяльності Центру, наявну матеріально-технічну базу.

У 2016 році обласна рада виділила Центру додаткове фінансування на придбання:

  • картів – 90,0 тис. грн.
  • пересувного планетарію – 50, 0 тис. грн.;
  • комп’ютерної техніки – 180,0 тис. грн.;
  • поточний ремонт майстерні картингістів – 150,0 тис. грн.

Робота Центру постійно висвітлюється на сайтах Департаменту і на власному сайті, а також в засобах масової інформації (преса, радіо, телебачення).

Заклад проходитиме атестацію в листопаді 2017 року.