Те, що нас надихає

Древні римляни називали цю ріку Данастріс, а греки – Тіріс. Вона торувала собі шлях по землі ще за багато століть до нас. Древній Дністер. Більше тисячі кілометрів тягнеться його синя стрічка від України до Молдови, розійшовшись високими берегами, утворює дивовижної краси каньйон. Дністровський каньйон, згідно з рішенням всеукраїнського Інтернет-опитування, оголошеним 26 серпня 2008 року, визнаний одним із 7 природних чудес України. Та не тільки мальовничими краєвидами славен Дністер.
Дністровська ГАЕС — одна з найбільших у світі гідроакумулюючих електростанцій – на річці Дністер, знаходиться біля села Розкопинці Сокирнянського району Чернівецької області.
Основними функціями Дністровської ГАЕС є регулювання частоти і графіка навантажень в енергосистемі України, формування аварійного енергорезерву. Більшість школярів багато знають про ГЕС на річках, але далеко не всім відомо про те, яким чином за рахунок нічного надлишку електроенергії ГАЕС перекачує воду з нижнього водоймища у верзнє, а потім, у години найбільшого енергоспоживання, скидаючи її на турбіни, виробляє електроенергію і подає у загальну електромережу країни. На Дністровську ГАЕС часто навідуються гості, тож і вихованці Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відвідали каскад Дністровських ГЕС та ГАЕС, побували на головному щиті управління, у самому серці електростанції, піднялись до верхнього водосховища, познайомились із схемами, кресленнями, технічною документацією. На хвилі шквалу позитивних емоцій народилась ідея створити діючий макет Дністровської ГАЕС. Процес пішов, але до повного завершення ще треба попрацювати….