“Київ-М-фест”-2019

Педагогів Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді настільки захопили ідеї STEAM-освіти, що ми не могли не скористатися слушною нагодою поділитися ними з учасниками VII відкритого методичного фестивалю “Київ-М-фест”-2019 20-22 лютого 2019 року. Під час майстер-класу з виготовлення макету-копії техніки з паперу “Вантажний автомобіль на реактивній тязі”. “Мейкер-спейс”, який ми влаштували для наших колег з різних ЗПО столиці та інших місць України, став справжнім майданчиком цікавої, інтерактивної науки, вивчення якої значно пожвавлює використання навичок моделювання, конструювання та інших видів мейкерства і технічної творчості.
На одному з майстер-класів «Компетентнісно-інтегративний підхід до впровадження STEAM-освіти в закладі позашкільної освіти науково-технічного профілю» методист Яременко Н.Г. та керівники гуртків СЮТ Нечваль О. О., Сидорець Т. В., Старостенко С. В. презентували досвід впровадження STEAM-освіти на прикладі реалізації STEAM-проекту «Хімія – наука чудес» в гуртках Ніжинської СЮТ Чернігівської області в рамках проголошення ООН 2019 року Міжнародним роком періодичної системи хімічних елементів. Учасники майстер-класу із захопленням майстрували багатогранники, якими стародавні вчені символізували речовини, потім всі поринули у молекулярне моделювання, адже використовуючи різноманітний матеріал можна виготовити різні схеми молекул органічних та неорганічних сполук. Хімічні формули стали популярним, модним трендом у прикрасах, аксесуарах і, навіть, татуюваннях. І отримати собі на згадку тимчасове хімічне тату хною в наших колег теж була сьогодні можливість.

Отже, STEAM можна знайти в кожному аспекті життя. Ця методика може бути застосована практично до будь-якої дисципліни, де б її не викладали – чи то в дошкільному закладі, школі, вузі чи у позашкіллі. Використання STEАM-освіти у шкільній та позашкільній практиці – це прекрасна можливість навчити сучасних дітей мислити та знаходити необхідну інформацію, вирішувати складні завдання, приймати рішення, організовувати співпрацю з однолітками та дорослими. Дитина вчиться створювати ідеї та втілювати їх у життя, презентувати результати власних досліджень. STEAM може адекватно і ефективно відповісти на виклики не тільки сьогоднішнього дня, але і майбутнього. Дякуємо нашим колегам за підтримку, а нам дуже приємно, що коло наших однодумців значно розширилося!